Fiyatlara Neler Dahil


Fin Ahşabın Fiyatlarına neler dahil?

 1. Ön Proje hizmetleri (Müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik proje çalışması. Sistemin mimari ve proje çözümleri Autocad ve 3D Studio ile yapılmaktadır. AhşapYapı Sistemi ile hiçbir kısıtlama olmadan hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Ahşap Yapı Sisteminde tüm mühendislik hesapları proje bazında yapıldığı için, ölçülerde, tasarım ve konsepte, hiçbir kısıtlama yoktur. Bu konuda mimari tasarım ekibimiz sizi en doğru şekilde yönlendirecek ve hayalinizdeki evi avan projesinden, son projeye kadar sizinle birlikte tasarlayacaktır.)

 2. Üretim (Üretim projesini Finlandiya’daki çözüm ortaklarımıza göndeririz. Mimari, statik proje son kontrolü de yapıldıktan sonra üretim başlar. Ahşap, yapının taşıyıcı strüktüründe kullanılmak üzere özel olarak üretilen, nem oranı, taşıma kapasitesi ve kalitesi onaylanmış (CE + Phyto Certificate), sertifikalı ormanlardan tekniğine uygun kesilmiş, her türlü görsel optik, mukavemet ve teknik testlerden geçmiş ahşaplardır.)

 3. Nakliye + Gümrük işlemleri ( Ahşap yapı malzemelerimizin lojistiği karayolu ile Tarım Bakanlığının Kontrolünde yurda giriş işlemleri yapılmaktadır.)

 4. Montaj ( Finlandiya Know-how’uyla)

 5. Montaj Ekibi konaklama, iaşe ve sigorta masrafları ( Fin Ahşap konusunda sertifikalı sektörde en az 5 yıl çalışmış kişileri istihdam etmektedir)


 6. Çatı izolasyonu ve uygulama işçiliği (Shingle Finlandiya menşeli B1 sınıfında 30 yıl garantili arzu eden müşterilerimize kiremit uygulamalarımızda mevcuttur.)

 7. Koruyucu boya ve vernikler (İç ve dış cephede Finlandiya menşeli M1 sertifikalı ürünler)

 8.  Ahşap Merdiven (Dubleks modellerimizde.)

 9. Zemin parke sistire ve cilası (Zeminde tamamen doğal fırınlı çam parke uygulamamız mevcut.)

 10. Kapı ve pencere doğramaları (Tamamen ithal masif ahşap IV 68 normunda ve tüm aksesuarlar da ithal.)

 11. Isıcamlar (4+16+4 kesitinde müşterilerimizin ekstra talepleri Argon gazı dolumu ısıcam arası karolaj uygulamaları ayrıca fiyatlandırılıp uygulanmaktadır.)

 12. Tabandan çatıya tüm izolasyon uygulaması ve dekoratif ahşap kaplamaları ( Isı, ses, nem izolasyon metaryelleri.)

 13. Huzur, güven ( Teslim ettiğimiz işlerde asla sürprizler olmaz ne taahhüt edildiyse, gereği yerine getirilir.)

 14. Zamanında iş teslimi. (Zamanında teslim edilemeyen iş AYIPLI HİZMET kapsamına girmektedir (TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN 4077 Madde 4/AEk madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./5. md.)

Hak Sahibinin (Ev Sahibinin) Sorumluluğunda Olan İşler

1. Ahşap yapılarda İskân Raporu, elektrik ve su bağlaması için gereklidir, bunun la ilgili bağlı bulunduğunuz belediyenin İmar Müdürlüğü ne talep sahibi başvurmak durumundadır. Eğer Belediye İmar Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme sonunda ruhsat alması için herhangi bir eksiklik görülmezse talep sahibine verilecektir. Yapı ruhsatını alan talep sahibi inşaata 2 yıl içinde başlayabilir 2 yıl içinde inşaata başlamazsa veya 2 yıl içinde inşaata başlanmasına rağmen 5 yıl iinde inşaat, ruhsatına uygun olarak bitirilmezse ruhsat hükümsüz olur.

İnşaat Ruhsatı Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 1. Ruhsat talep dilekçesi
 2. Tapu sureti
 3. Aplikasyon krokisi
 4. Çap
 5. İmar durumu
 6. Deprem Yönetmelik şartlarına uygun olarak projelerin işin başından sonuna kadar yerinde tatbik edileceğine dair noterden fenni mesullük taahhütnamesi (mimar veya inşaat mühendisinden)
 7.  Mimari proje
 8. Statik proje ( Çekme ve basınç cubukları için G=S/F Eğilme için G = M /W )
 9. Elektrik projesi
 10. Sıhhı tesisat proje

2. Hafriyat işleri ve zemin su basman betonunun yapılması Binanın kurulacağı arazi ve zemin, yetkili personel tarafından incelendikten sonra, uygun olan yapım şekli konusunda danışmanlık hizmeti verilir.(Subasman projesi Autocad belgesi olarak hazırlanıp haksahibine (Ev sahibi) verilir.)

3. Mutfak & banyo dolapları, ıslak zeminler, tefrişat.

4. Sıhhi tesisat projesi: Bina harici dış bağlantıların yaptırılması (Pis su, Temiz su, Elektrik vs) ayrıca bina içi su tesisatının yaptırılması (Firma yetkili teknik ekibimiz bu aşamalarda sadece kontrolör olarak görevini yerine getirecektir.)

5. Elektrik projesi: Elektrik malzemelerinin temini (Yapıda kullanılacak malzeme listesi teknik personelimiz tarafından tesbit edilir) Uygulama teknik personelimiz tarafından yapılır. Elektrik tesisatının geçeceği tüm holler fabrikada projeye uygun olarak özel makinelerle açılır evin iç kısmında kablo gözükmez.

6. Firmamız tarafından hazırlanan (Sistemin mimari ve proje çözümleri Autocad ve 3D Studio ile yapılmaktadır.)mimari projenin, uygulama bölgesinde yerel bir mimar tarafından onaylatılması.

7.  Her türlü peyzaj, çevre düzenlemesi işleri.

8- Montaj için gerekli olan elektriğin temini.

Ödeme Planı:

%70 Ön peşinat (Protokolle birlikte firma banka hesabına.)
%15 İlk sevkiyat (Gümrük işlemleri biten malzemelerimiz direk şantiye sahasına yönlendirilmektedir.)
%15 İş teslimi (Müşterimizin son kontrolünde tüm detaylar kontrol edilip Okey alındıktan sonra.)